1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Членови на кои им се допаѓа пораката #1

Тема:
Предлози за склопување на нова конфигурација
 1. 22 Мај 2020

  Necromancer

  Unstoppable , Машко, од Барокно Скопје
  Мислења:
  3,234
  Допаѓања:
  3,608
  Поени од трофеи:
  1,717
 2. 16 Мај 2020

  coNNectMKD

  Gaining Experience, Машко, 26, од Skopje
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  306
  Поени од трофеи:
  155
 3. 15 Мај 2020

  StefAngel

  Practice makes perfect, Машко, 32
  Мислења:
  1,798
  Допаѓања:
  1,170
  Поени од трофеи:
  442
 4. 14 Мај 2020

  HardCorec

  Unbeatable , Машко
  Мислења:
  3,276
  Допаѓања:
  4,799
  Поени од трофеи:
  1,717
 5. 14 Мај 2020

  TheMarshal

  Practice makes perfect, Машко, 30
  Мислења:
  654
  Допаѓања:
  1,005
  Поени од трофеи:
  215
 6. 13 Мај 2020

  Dave1

  Gaining Experience, Машко
  Мислења:
  62
  Допаѓања:
  101
  Поени од трофеи:
  80
 7. 13 Мај 2020

  borcep

  Practice makes perfect, Машко, 40, од Скопје
  Мислења:
  892
  Допаѓања:
  1,443
  Поени од трофеи:
  280
 8. 12 Мај 2020

  Grimriper

  Gaining Experience, Машко, од Stip
  Мислења:
  69
  Допаѓања:
  180
  Поени од трофеи:
  130
 9. 12 Мај 2020

  goranzoran

  Unstoppable , Машко, од скопје
  Мислења:
  3,186
  Допаѓања:
  2,706
  Поени од трофеи:
  1,717
 10. 12 Мај 2020

  Tenny

  Intern, Машко
  Мислења:
  60
  Допаѓања:
  19
  Поени од трофеи:
  40
 11. 12 Мај 2020

  maxellpp

  Intern, Машко, од Прилеп - Скопје
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  24
  Поени од трофеи:
  60
 12. 12 Мај 2020

  itstheigyg

  Gaining Experience, Машко, 117
  Мислења:
  390
  Допаѓања:
  351
  Поени од трофеи:
  155
 13. 12 Мај 2020

  toplel

  On your way to fame, Машко
  Мислења:
  575
  Допаѓања:
  617
  Поени од трофеи:
  205
 14. 12 Мај 2020

  Fatal1ty_

  Großmeister, Машко
  Мислења:
  21,837
  Допаѓања:
  26,064
  Поени од трофеи:
  2,377
 15. 12 Мај 2020

  zipi123

  On your way to fame, Машко, 21, од ЛИСИЧЕ
  Мислења:
  531
  Допаѓања:
  505
  Поени од трофеи:
  205
 16. 12 Мај 2020

  Arabian

  Gaining Experience, Машко
  Мислења:
  635
  Допаѓања:
  367
  Поени од трофеи:
  265
 17. 12 Мај 2020

  fuzzjaw

  Unstoppable , Машко
  Мислења:
  1,327
  Допаѓања:
  2,066
  Поени од трофеи:
  1,355
 18. 12 Мај 2020

  gb7457

  Intern, Машко
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  30
  Поени од трофеи:
  20
 19. 12 Мај 2020

  xristijanGTI

  Gaining Experience, Машко, од Ќупурли
  Мислења:
  290
  Допаѓања:
  304
  Поени од трофеи:
  205
 20. 12 Мај 2020

  thinking_in_binary

  Intern, Машко, 20
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  10
 21. 12 Мај 2020

  it_boy

  Gaining Experience, Машко, од Bitola
  Мислења:
  470
  Допаѓања:
  386
  Поени од трофеи:
  145
 22. 12 Мај 2020

  krema

  Professor, Машко
  Мислења:
  10,717
  Допаѓања:
  10,285
  Поени од трофеи:
  2,317
 23. 12 Мај 2020

  Pane24

  Unbeatable , Машко, 34, од Ethermine
  Мислења:
  4,579
  Допаѓања:
  4,028
  Поени од трофеи:
  1,717
 24. 12 Мај 2020

  windows8

  On your way to fame, Машко, од Скопје
  Мислења:
  767
  Допаѓања:
  991
  Поени од трофеи:
  265
 25. 12 Мај 2020

  MasteR_#0

  Unstoppable , Машко, 24
  Мислења:
  2,724
  Допаѓања:
  2,355
  Поени од трофеи:
  1,702
 26. 11 Мај 2020

  CBB_6

  On your way to fame, Машко
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  525
  Поени од трофеи:
  130