1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Членови на кои им се допаѓа пораката #17

Тема:
Fiverr од А до Ш
 1. 18 Декември 2019

  Torlakian

  Gaining Experience, Машко, 26, од Куманово
  Мислења:
  118
  Допаѓања:
  86
  Поени од трофеи:
  110
 2. 16 Декември 2019

  DeeJayZone

  Gaining Experience
  Мислења:
  123
  Допаѓања:
  72
  Поени од трофеи:
  220
 3. 15 Декември 2019

  Ceco

  Gaining Experience
  Мислења:
  614
  Допаѓања:
  168
  Поени од трофеи:
  362
 4. 15 Декември 2019

  Alucard

  Шериф, Машко, од Скопје
  Мислења:
  1,817
  Допаѓања:
  1,654
  Поени од трофеи:
  507
 5. 15 Декември 2019

  Melisandre

  Gaining Experience, Женско, 31
  Мислења:
  98
  Допаѓања:
  154
  Поени од трофеи:
  95
 6. 15 Декември 2019

  Fatal1ty_

  Großmeister, Машко
  Мислења:
  21,503
  Допаѓања:
  25,564
  Поени од трофеи:
  2,377
 7. 15 Декември 2019

  Маша

  Gaining Experience, Женско
  Мислења:
  218
  Допаѓања:
  463
  Поени од трофеи:
  305
 8. 15 Декември 2019

  M.Pix

  Модератор, Машко, од Скопје
  Мислења:
  712
  Допаѓања:
  2,361
  Поени од трофеи:
  1,280