1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Членови на кои им се допаѓа пораката #813

Тема:
Ретро хардвер
 1. 28 Јануари 2020

  Canibalot

  Gaining Experience, Машко, 34
  Мислења:
  69
  Допаѓања:
  89
  Поени од трофеи:
  60
 2. 21 Декември 2019

  psyside

  Rising Star
  Мислења:
  26,017
  Допаѓања:
  26,727
  Поени од трофеи:
  2,342
 3. 14 Декември 2019

  CBB_6

  Gaining Experience, Машко
  Мислења:
  133
  Допаѓања:
  490
  Поени од трофеи:
  130
 4. 14 Декември 2019

  gocetan

  Gaining Experience, Машко, од Skopje
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  173
  Поени од трофеи:
  165
 5. 14 Декември 2019

  JunkieMKD

  Retro King, Машко, од Ке Пенине
  Мислења:
  2,330
  Допаѓања:
  981
  Поени од трофеи:
  842
 6. 13 Декември 2019

  b.a

  Gaining Experience
  Мислења:
  142
  Допаѓања:
  413
  Поени од трофеи:
  180
 7. 13 Декември 2019

  borcep

  Practice makes perfect, Машко, 39, од Скопје
  Мислења:
  839
  Допаѓања:
  1,388
  Поени од трофеи:
  280
 8. 13 Декември 2019

  toshex

  Unbeatable , Машко, од Скопје
  Мислења:
  4,309
  Допаѓања:
  4,525
  Поени од трофеи:
  1,702