1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Членови на кои им се допаѓа пораката #809

Тема:
Ретро хардвер
 1. 1 Јануари 2020

  MasteR_#0

  Unstoppable , Машко, 24
  Мислења:
  2,707
  Допаѓања:
  2,314
  Поени од трофеи:
  1,702
 2. 15 Декември 2019

  Krkac

  Gaining Experience
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  79
  Поени од трофеи:
  220
 3. 14 Декември 2019

  Pane-G

  On your way to fame, Машко
  Мислења:
  1,288
  Допаѓања:
  701
  Поени од трофеи:
  355
 4. 13 Декември 2019

  bLaCk AnArChY

  Gaining Experience, Машко, 32
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  186
  Поени од трофеи:
  90
 5. 13 Декември 2019

  shooter

  Gaining Experience, Машко, 40
  Мислења:
  541
  Допаѓања:
  352
  Поени од трофеи:
  402
 6. 13 Декември 2019

  zirkach

  Gaining Experience, Машко, од Struga
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  143
  Поени од трофеи:
  140
 7. 13 Декември 2019

  JunkieMKD

  Retro King, Машко, од Ке Пенине
  Мислења:
  2,330
  Допаѓања:
  981
  Поени од трофеи:
  842
 8. 13 Декември 2019

  toshex

  Unbeatable , Машко, од Скопје
  Мислења:
  4,309
  Допаѓања:
  4,525
  Поени од трофеи:
  1,702
 9. 13 Декември 2019

  krema

  Professor, Машко
  Мислења:
  10,022
  Допаѓања:
  9,654
  Поени од трофеи:
  2,317
 10. 13 Декември 2019

  gocetan

  Gaining Experience, Машко, од Skopje
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  173
  Поени од трофеи:
  165
 11. 13 Декември 2019

  ARMac

  Орган, Машко, 37, од Скопје
  Мислења:
  6,199
  Допаѓања:
  7,124
  Поени од трофеи:
  2,207
 12. 13 Декември 2019

  Peceto

  Gaining Experience, Машко, 34
  Мислења:
  62
  Допаѓања:
  65
  Поени од трофеи:
  100
 13. 13 Декември 2019

  borcep

  Practice makes perfect, Машко, 39, од Скопје
  Мислења:
  840
  Допаѓања:
  1,389
  Поени од трофеи:
  280
 14. 13 Декември 2019

  CBB_6

  Gaining Experience, Машко
  Мислења:
  133
  Допаѓања:
  491
  Поени од трофеи:
  130
 15. 13 Декември 2019

  b.a

  Gaining Experience
  Мислења:
  142
  Допаѓања:
  414
  Поени од трофеи:
  180