1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Членови на кои им се допаѓа пораката #800

Тема:
upWork (поранешно oDesk) (работа и повлекување пари)
 1. 11 Декември 2019

  Thomass

  Intern, Машко
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  10
 2. 9 Декември 2019

  Vlecka

  Gaining Experience, 24
  Мислења:
  323
  Допаѓања:
  169
  Поени од трофеи:
  165
 3. 9 Декември 2019

  Маша

  Gaining Experience, Женско
  Мислења:
  222
  Допаѓања:
  475
  Поени од трофеи:
  305
 4. 9 Декември 2019

  TheMarshal

  Gaining Experience, Машко, 29
  Мислења:
  339
  Допаѓања:
  451
  Поени од трофеи:
  165
 5. 9 Декември 2019

  Alucard

  Шериф, Машко, од Скопје
  Мислења:
  1,816
  Допаѓања:
  1,654
  Поени од трофеи:
  507