1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Членови на кои им се допаѓа пораката #786

Тема:
upWork (поранешно oDesk) (работа и повлекување пари)
 1. 9 Декември 2019

  TheMarshal

  Gaining Experience, Машко, 29
  Мислења:
  339
  Допаѓања:
  451
  Поени од трофеи:
  165
 2. 9 Декември 2019

  Professor

  Intern, Машко
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  31
  Поени од трофеи:
  90
 3. 8 Декември 2019

  farkizz

  Gaining Experience, Машко
  Мислења:
  41
  Допаѓања:
  59
  Поени од трофеи:
  50
 4. 8 Декември 2019

  DonFrozex

  Practice makes perfect, Машко
  Мислења:
  921
  Допаѓања:
  1,110
  Поени од трофеи:
  270
 5. 8 Декември 2019

  Futurelakimens

  On your way to fame, Машко, 22
  Мислења:
  1,115
  Допаѓања:
  600
  Поени од трофеи:
  305
 6. 8 Декември 2019

  fuzzjaw

  Practice makes perfect, Машко
  Мислења:
  1,160
  Допаѓања:
  1,785
  Поени од трофеи:
  355
 7. 8 Декември 2019

  Thomass

  Intern, Машко
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  10
 8. 8 Декември 2019

  Vlecka

  Gaining Experience, 24
  Мислења:
  323
  Допаѓања:
  169
  Поени од трофеи:
  165
 9. 8 Декември 2019

  Маша

  Gaining Experience, Женско
  Мислења:
  222
  Допаѓања:
  475
  Поени од трофеи:
  305
 10. 8 Декември 2019

  Ragnar

  On your way to fame, Машко, 39
  Мислења:
  835
  Допаѓања:
  893
  Поени од трофеи:
  205