1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Членови на кои им се допаѓа пораката #785

Тема:
upWork (поранешно oDesk) (работа и повлекување пари)
 1. 9 Декември 2019

  krashot

  Gaining Experience, Машко, од Bitol, Bitola, Macedonia
  Мислења:
  133
  Допаѓања:
  61
  Поени од трофеи:
  110
 2. 9 Декември 2019

  Justice for All

  Gaining Experience, Машко
  Мислења:
  218
  Допаѓања:
  135
  Поени од трофеи:
  140
 3. 8 Декември 2019

  farkizz

  Gaining Experience, Машко
  Мислења:
  41
  Допаѓања:
  59
  Поени од трофеи:
  50
 4. 8 Декември 2019

  steelseries

  On your way to fame, Машко, од Skopje
  Мислења:
  845
  Допаѓања:
  538
  Поени од трофеи:
  215
 5. 8 Декември 2019

  DonFrozex

  Practice makes perfect, Машко
  Мислења:
  921
  Допаѓања:
  1,110
  Поени од трофеи:
  270
 6. 8 Декември 2019

  Маша

  Gaining Experience, Женско
  Мислења:
  222
  Допаѓања:
  475
  Поени од трофеи:
  305
 7. 8 Декември 2019

  D3N1EL

  Practice makes perfect, Машко, од Нижни Новгород, Русија
  Мислења:
  2,884
  Допаѓања:
  1,457
  Поени од трофеи:
  712
 8. 8 Декември 2019

  Professor

  Intern, Машко
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  31
  Поени од трофеи:
  90