1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Членови на кои им се допаѓа пораката #783

Тема:
upWork (поранешно oDesk) (работа и повлекување пари)
 1. 8 Декември 2019

  farkizz

  Gaining Experience, Машко
  Мислења:
  41
  Допаѓања:
  59
  Поени од трофеи:
  50
 2. 8 Декември 2019

  Futurelakimens

  On your way to fame, Машко, 22
  Мислења:
  1,115
  Допаѓања:
  600
  Поени од трофеи:
  305
 3. 7 Декември 2019

  Thomass

  Intern, Машко
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  10
 4. 7 Декември 2019

  Torlakian

  Gaining Experience, Машко, 26, од Куманово
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  87
  Поени од трофеи:
  110