1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Членови на кои им се допаѓа пораката #587

Тема:
upWork (поранешно oDesk) (работа и повлекување пари)
 1. 10 Август 2019

  Tommy P

  Intern, 32
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  32
  Поени од трофеи:
  70
 2. 11 Јули 2019

  BEST

  Gaining Experience, Машко
  Мислења:
  311
  Допаѓања:
  277
  Поени од трофеи:
  195
 3. 10 Јули 2019

  Маша

  On your way to fame, Женско
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  650
  Поени од трофеи:
  330
 4. 10 Јули 2019

  M.Pix

  Модератор, Машко, од Скопје
  Мислења:
  817
  Допаѓања:
  2,809
  Поени од трофеи:
  1,280