1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Членови на кои им се допаѓа пораката #1

Тема:
Eizo Nanao L66 (реставрација)
 1. 18 Март 2019

  tomaso

  Practice makes perfect, Машко, 31, од Битола
  Мислења:
  1,070
  Допаѓања:
  1,569
  Поени од трофеи:
  612
 2. 17 Март 2019

  tomi

  Guru, Машко, од Скопје
  Мислења:
  9,901
  Допаѓања:
  9,126
  Поени од трофеи:
  2,342
 3. 17 Март 2019

  Dave1

  Gaining Experience, Машко
  Мислења:
  53
  Допаѓања:
  88
  Поени од трофеи:
  50
 4. 17 Март 2019

  StalkeR

  Unstoppable , Машко, 28
  Мислења:
  3,935
  Допаѓања:
  3,503
  Поени од трофеи:
  1,707
 5. 17 Март 2019

  JunkieMKD

  Retro King, Машко, од Ке Пенине
  Мислења:
  2,280
  Допаѓања:
  794
  Поени од трофеи:
  842
 6. 17 Март 2019

  ARMac

  Орган, Машко, 37, од Скопје
  Мислења:
  5,899
  Допаѓања:
  6,524
  Поени од трофеи:
  2,207
 7. 17 Март 2019

  bLaCk AnArChY

  Gaining Experience, Машко, 32
  Мислења:
  92
  Допаѓања:
  182
  Поени од трофеи:
  90
 8. 17 Март 2019

  toplel

  On your way to fame, Машко
  Мислења:
  567
  Допаѓања:
  576
  Поени од трофеи:
  205
 9. 17 Март 2019

  krema

  Professor, Машко
  Мислења:
  9,117
  Допаѓања:
  8,848
  Поени од трофеи:
  2,317
 10. 17 Март 2019

  shooter

  Gaining Experience, Машко, 39
  Мислења:
  532
  Допаѓања:
  328
  Поени од трофеи:
  402
 11. 17 Март 2019

  borcep

  Practice makes perfect, Машко, 39, од Скопје
  Мислења:
  782
  Допаѓања:
  1,254
  Поени од трофеи:
  280
 12. 17 Март 2019

  b.a

  Gaining Experience
  Мислења:
  128
  Допаѓања:
  359
  Поени од трофеи:
  170
 13. 17 Март 2019

  #samurai#

  Gaining Experience
  Мислења:
  281
  Допаѓања:
  229
  Поени од трофеи:
  342
 14. 17 Март 2019

  bxxxn

  Practice makes perfect
  Мислења:
  1,023
  Допаѓања:
  1,145
  Поени од трофеи:
  355
 15. 17 Март 2019

  HardCorec

  Unbeatable , Машко
  Мислења:
  3,153
  Допаѓања:
  4,383
  Поени од трофеи:
  1,717