1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Членови на кои им се допаѓа пораката #9

Тема:
Што е девелопер и што треба да знаете?
 1. 28 Декември 2018

  DarkDeFnx

  Gaining Experience, Машко
  Мислења:
  64
  Допаѓања:
  103
  Поени од трофеи:
  80
 2. 27 Декември 2018

  pecko95

  Gaining Experience, Машко, 24
  Мислења:
  87
  Допаѓања:
  59
  Поени од трофеи:
  50
 3. 22 Декември 2018

  Fatal1ty_

  Großmeister, Машко
  Мислења:
  21,293
  Допаѓања:
  24,789
  Поени од трофеи:
  2,377
 4. 22 Декември 2018

  ljupce

  Gaining Experience, Машко
  Мислења:
  114
  Допаѓања:
  83
  Поени од трофеи:
  110