1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Членови на кои им се допаѓа пораката #1

Тема:
Што е девелопер и што треба да знаете?
 1. 2 Март 2019

  Despodov

  Intern, Машко, од Штип
  Мислења:
  88
  Допаѓања:
  45
  Поени од трофеи:
  217
 2. 26 Февруари 2019

  The-spiki

  Gaining Experience, Машко, 39
  Мислења:
  62
  Допаѓања:
  63
  Поени од трофеи:
  210
 3. 19 Февруари 2019

  tomaso

  Practice makes perfect, Машко, 31, од Битола
  Мислења:
  1,052
  Допаѓања:
  1,560
  Поени од трофеи:
  612
 4. 10 Јануари 2019

  angtockova

  Intern, Женско, 24
  Мислења:
  0
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  25
 5. 27 Декември 2018

  Andrejrulz

  Intern, Машко
  Мислења:
  47
  Допаѓања:
  46
  Поени од трофеи:
  30
 6. 27 Декември 2018

  DonFrozex

  On your way to fame, Машко
  Мислења:
  818
  Допаѓања:
  937
  Поени од трофеи:
  270
 7. 27 Декември 2018

  toplel

  Gaining Experience, Машко
  Мислења:
  497
  Допаѓања:
  460
  Поени од трофеи:
  155
 8. 27 Декември 2018

  ТАТА_МАТА

  Practice makes perfect, Машко
  Мислења:
  1,293
  Допаѓања:
  1,411
  Поени од трофеи:
  355
 9. 27 Декември 2018

  Ulrezaj

  Gaining Experience, Машко, од Охрид
  Мислења:
  304
  Допаѓања:
  290
  Поени од трофеи:
  205
 10. 27 Декември 2018

  Astraion

  Unstoppable , Машко, 38, од Струмица
  Мислења:
  1,531
  Допаѓања:
  2,299
  Поени од трофеи:
  1,492
 11. 27 Декември 2018

  Avid

  Unbeatable , од Скопје
  Мислења:
  3,290
  Допаѓања:
  4,772
  Поени од трофеи:
  1,802
 12. 24 Декември 2018

  dojcin2

  Intern
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  60
 13. 23 Декември 2018

  Martin Arsov

  Gaining Experience, Машко, 19
  Мислења:
  88
  Допаѓања:
  67
  Поени од трофеи:
  60
 14. 22 Декември 2018

  Wasted Cobe

  Intern, Машко, од Skopje
  Мислења:
  61
  Допаѓања:
  39
  Поени од трофеи:
  80
 15. 22 Декември 2018

  pecko95

  Intern, Машко, 24
  Мислења:
  53
  Допаѓања:
  28
  Поени од трофеи:
  30
 16. 22 Декември 2018

  SaleSk

  Arzt, Машко, 42
  Мислења:
  4,582
  Допаѓања:
  5,101
  Поени од трофеи:
  1,852
 17. 22 Декември 2018

  Balanar

  Баниран/a, Машко, 29
  Мислења:
  975
  Допаѓања:
  1,008
  Поени од трофеи:
  205
 18. 22 Декември 2018

  alkibijad01

  Gaining Experience, 48
  Мислења:
  129
  Допаѓања:
  104
  Поени од трофеи:
  90
 19. 22 Декември 2018

  ljupce

  Gaining Experience, Машко
  Мислења:
  114
  Допаѓања:
  83
  Поени од трофеи:
  110
 20. 22 Декември 2018

  D3N1EL

  Practice makes perfect, Машко, од Нижни Новгород, Русија
  Мислења:
  2,818
  Допаѓања:
  1,345
  Поени од трофеи:
  712
 21. 22 Декември 2018

  SpiritBond

  Gaining Experience, Машко, од Aerodrom
  Мислења:
  227
  Допаѓања:
  467
  Поени од трофеи:
  130
 22. 22 Декември 2018

  Aowek

  Gaining Experience, Машко
  Мислења:
  398
  Допаѓања:
  159
  Поени од трофеи:
  175
 23. 22 Декември 2018

  bxxxn

  Practice makes perfect
  Мислења:
  960
  Допаѓања:
  1,094
  Поени од трофеи:
  255
 24. 22 Декември 2018

  Palindrom

  Intern, Машко, од Скопје
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  9
  Поени од трофеи:
  70
 25. 22 Декември 2018

  spiritBreaker

  Unstoppable , Машко, од Писти Охту
  Мислења:
  2,561
  Допаѓања:
  2,892
  Поени од трофеи:
  1,657
 26. 22 Декември 2018

  Abovelife

  Intern, Машко, 25
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  20
 27. 22 Декември 2018

  mkextremer

  On your way to fame, Машко, од Ohrid
  Мислења:
  982
  Допаѓања:
  786
  Поени од трофеи:
  355
 28. 22 Декември 2018

  DrMTR

  Guru, 32
  Мислења:
  6,170
  Допаѓања:
  6,271
  Поени од трофеи:
  2,202
 29. 22 Декември 2018

  Fatal1ty_

  Großmeister, Машко
  Мислења:
  21,172
  Допаѓања:
  23,786
  Поени од трофеи:
  2,377
 30. 22 Декември 2018

  xristijanGTI

  Gaining Experience, Машко, од Ќупурли
  Мислења:
  265
  Допаѓања:
  273
  Поени од трофеи:
  205
 31. 22 Декември 2018

  M.Pix

  Модератор, Машко, од Скопје
  Мислења:
  599
  Допаѓања:
  1,983
  Поени од трофеи:
  280
 32. 22 Декември 2018

  DareDevil

  Gaining Experience
  Мислења:
  218
  Допаѓања:
  195
  Поени од трофеи:
  140