1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Членови на кои им се допаѓа пораката #2

Тема:
Пристап до PC на кое му знам IP и статичко IP на мрежата?
 1. 26 Септември 2018

  Futurelakimens

  On your way to fame, Машко, 22
  Мислења:
  1,112
  Допаѓања:
  596
  Поени од трофеи:
  305
 2. 25 Септември 2018

  tupacan

  Practice makes perfect, Машко
  Мислења:
  1,475
  Допаѓања:
  1,925
  Поени од трофеи:
  612
 3. 25 Септември 2018

  stormce

  Intern, Машко
  Мислења:
  44
  Допаѓања:
  21
  Поени од трофеи:
  20
 4. 25 Септември 2018

  skullmonkey

  Unstoppable , Машко, од Скопје
  Мислења:
  4,080
  Допаѓања:
  3,217
  Поени од трофеи:
  1,852