1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Членови на кои им се допаѓа пораката #3

Тема:
3D Printer from Scratch 100% Македонски производ
 1. 3 Јуни 2019

  The-spiki

  Gaining Experience, Машко, 39
  Мислења:
  62
  Допаѓања:
  63
  Поени од трофеи:
  210
 2. 28 Мај 2019

  Маша

  On your way to fame, Женско
  Мислења:
  236
  Допаѓања:
  511
  Поени од трофеи:
  305
 3. 10 Април 2019

  FLEGMA

  Epic, Машко
  Мислења:
  8,535
  Допаѓања:
  12,784
  Поени од трофеи:
  2,202
 4. 1 ноември 2018

  Jedah

  Practice makes perfect
  Мислења:
  937
  Допаѓања:
  1,433
  Поени од трофеи:
  375
 5. 1 ноември 2018

  Avid

  Guru, од Скопје
  Мислења:
  4,273
  Допаѓања:
  6,367
  Поени од трофеи:
  1,802
 6. 1 ноември 2018

  Necromancer

  Unstoppable , Машко, од Барокно Скопје
  Мислења:
  3,223
  Допаѓања:
  3,574
  Поени од трофеи:
  1,717
 7. 19 Август 2018

  red dragon

  Intern, Машко, 31
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  9
  Поени од трофеи:
  60
 8. 1 Август 2018

  P.Overdrive

  Gaining Experience
  Мислења:
  454
  Допаѓања:
  495
  Поени од трофеи:
  255
 9. 31 Јули 2018

  igor_xxxx

  Practice makes perfect
  Мислења:
  1,248
  Допаѓања:
  1,394
  Поени од трофеи:
  512
 10. 31 Јули 2018

  -Ata-

  Gaining Experience
  Мислења:
  117
  Допаѓања:
  117
  Поени од трофеи:
  277
 11. 31 Јули 2018

  gOJDO

  Мислења:
  9,587
  Допаѓања:
  13,835
  Поени од трофеи:
  2,317
 12. 31 Јули 2018

  tupacan

  Practice makes perfect, Машко
  Мислења:
  1,485
  Допаѓања:
  1,936
  Поени од трофеи:
  612
 13. 30 Јули 2018

  yasho

  On your way to fame, Машко, од Скопје
  Мислења:
  430
  Допаѓања:
  513
  Поени од трофеи:
  205
 14. 30 Јули 2018

  Fatal1ty_

  Großmeister, Машко
  Мислења:
  21,546
  Допаѓања:
  25,660
  Поени од трофеи:
  2,377
 15. 30 Јули 2018

  Astraion

  Unstoppable , Машко, 39, од Струмица
  Мислења:
  1,659
  Допаѓања:
  2,511
  Поени од трофеи:
  1,492
 16. 30 Јули 2018

  Costigan_Jr

  Unstoppable , 30, од Битола
  Мислења:
  2,836
  Допаѓања:
  3,948
  Поени од трофеи:
  1,717
 17. 30 Јули 2018

  IcePick

  Gaining Experience, Машко
  Мислења:
  293
  Допаѓања:
  244
  Поени од трофеи:
  215
 18. 30 Јули 2018

  krema

  Professor, Машко
  Мислења:
  10,119
  Допаѓања:
  9,733
  Поени од трофеи:
  2,317
 19. 30 Јули 2018

  Gaston

  Unstoppable
  Мислења:
  1,414
  Допаѓања:
  2,547
  Поени од трофеи:
  1,502
 20. 30 Јули 2018

  Chaeld10_8

  On your way to fame
  Мислења:
  907
  Допаѓања:
  720
  Поени од трофеи:
  255
 21. 30 Јули 2018

  smole

  Unstoppable
  Мислења:
  3,107
  Допаѓања:
  3,586
  Поени од трофеи:
  1,812
 22. 30 Јули 2018

  Canibalot

  Gaining Experience, Машко, 34
  Мислења:
  71
  Допаѓања:
  90
  Поени од трофеи:
  60
 23. 30 Јули 2018

  ivan88

  Gaining Experience, Машко
  Мислења:
  310
  Допаѓања:
  313
  Поени од трофеи:
  205
 24. 30 Јули 2018

  alkibijad01

  Gaining Experience, 49
  Мислења:
  172
  Допаѓања:
  138
  Поени од трофеи:
  90
 25. 30 Јули 2018

  Викса

  On your way to fame, Машко
  Мислења:
  518
  Допаѓања:
  647
  Поени од трофеи:
  392
 26. 30 Јули 2018

  spiritBreaker

  Unstoppable , Машко, од Зменоо
  Мислења:
  2,785
  Допаѓања:
  3,247
  Поени од трофеи:
  1,657
 27. 30 Јули 2018

  Banjifiko

  Unbeatable , 47, од Skopje
  Мислења:
  3,014
  Допаѓања:
  4,280
  Поени од трофеи:
  1,812
 28. 30 Јули 2018

  boro1

  Practice makes perfect, Машко
  Мислења:
  1,629
  Допаѓања:
  1,294
  Поени од трофеи:
  612
 29. 30 Јули 2018

  toplel

  On your way to fame, Машко
  Мислења:
  570
  Допаѓања:
  615
  Поени од трофеи:
  205
 30. 30 Јули 2018

  FiC DoGG

  On your way to fame, Машко
  Мислења:
  846
  Допаѓања:
  819
  Поени од трофеи:
  512