Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
dreamson

Звучници Klipsch Reference RF-82II

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
750 €
Истекува

Опис

Продавам звучници Klipsch Reference RF-82II во одлична состојба.
Звучниците се висока класа од лична колекција купени од прв сопственик, без никаков досегашен дефект и никогаш не сервисирани.
Цена 750 евра, без замени и цената е фиксна.
Контакт 078-504-415 Зоран Кичево
Причина за продавање е поради купување на поголемиот модел исто од Klipsch RF7.
Звучниците се слушани и чувани со мерак.
За звук не треба коментар, само треба да се слушне и доживее.
Овие звучници се предходници на Klipsch RP280F и Klipsch RP8000F, имаат титаниум компресион високотонец во хорна за прецизен и чист звук, кераметалик бас драјвери и кутии за совршен бас.
Тежина на една звучна кутија е 30кг, во пар 60кг.
Имаат висока остливост од 98dB со што може да работат на појачало или ресивер со било која јачина.
Сликите се од звучниците кои ги продавам, лична проба и преземање.
Карактеристики за звучниците:
Type: Two-way, bass-reflex via dual rear-firing ports
Drivers: Two 8” coated aluminum cone woofers, one1” titanium compression driver into a 90° x 60° square horn
Frequency response: 33Hz–24kHz (-3dB)
Sensitivity: 98dB (2.83V/1 m)
Impedance: 8 ohms
Power handling: 150W RMS/600W peak
Dimensions:
Висина 111см
Длабочина 41см
Ширина 23,5см
Weight: 28кг
  • Ми се допаѓа
Реакции: Oktar

Информации

Автор
dreamson
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
842

Повеќе огласи од dreamson

На врв Дно