Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gremlin

Продадено Zotac Geforce RTX 3070Ti 8GB AMP Extreeme Holo

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
19.000 ден.
Истекува

Опис

Zotac Geforce RTX 3070Ti 8GB AMP Extreeme Holo во кутија комплет купена пред 2 години од жирафа, неколку месеци копана после година и нешто јас ја користев во пц. Редовно чистена во одлична состојба.

Оваа е најјакиот модел на 3070Ti така да бара квалитетно напојување (TDP e 310W и користи 2х8 и 1х6 пин конкетори) и поради големината треба убаво да проверите дали ја собира во куќиште. Температурите се топ испод 69 степени е на макс лоад.

Спецификации, димензии и ривју:


Информации

Автор
gremlin
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
379

Повеќе огласи од gremlin

На врв Дно