Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Dajman

Замена на десктоп конфигурација за еквивалентен гејминг лаптоп

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Менувам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Конфигурацијата за која станува збор:
Processor & Cooler Ryzen 7 3700x & MasterLiquid ML240L (2 години гаранција од сетек)
Storage Toshiba M.2 256GB M.2 & Seagate 500GB & WD Blue 1TB (2 години гаранција од сетек на WD Blue)
PSU Cooler Master MWE Gold 750w (1 година гаранција од сетек)
RAM Hyper-X Fury 2x8GB DDR4-3600 Mhz (2 години гаранција од сетек)
VGA Asus Dual GTX 1060 6GB OC (половна)
Case Modecom Amirani (зар даваат гаранции на куќишта?)
Mouse ROG Pugio II ( 2 години гаранција од сетек)
Monitor Asus TUF VG249Q (2 години преостаната гаранција од сетек)
Keyboard Cooler Master CK530 Gateron Brown (1 година гаранција од сетек)
Motherboard ROG Strix B550-F (2 години гаранција од сетек)

Поради промена на околности потребен ми е пренослив компјутер од слична моќност/спецификации или во најмала рака слична вредност.
Доколку има заинтересиран за таква замена, лаптопот мора да биде во добра состојба бидејќи конфигурацијава е чувана ко дете, идеално да има барем 1 година гаранција.

Информации

Автор
Dajman
Поднесена
Последна промена
Прегледи
221

Повеќе огласи од Dajman

На врв Дно