Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
puscyfer

XIAOMI POCO F4 GT 5G - AMOLED - користен 1 месец

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
29.000 ден.
Истекува

Опис

Карго
  1. Да
Линк за спецификации
https://www.po.co/global/product/poco-f4-gt/
Се продава POCO F4 GT 128GB во минт состојба (користен е само 1 месец), комплет со кутија и сите фабрички елементи.

120W чарџер, силиконска заштитна маска и заштитна фолија за екранот.

Испробан и функционира со телеком 5g мрежата, претпоставувам и на A1.

Фантастичен уред со веројатно најдобриот звук што сум го чул од смартфоун, се продава поради веке нарачан Zenfone 9 прцул од телефон.

Спецификации:

CPU/RAM:

Snapdragon 8 Gen 1 - 8 GB LPDDR5 RAM + UFS3.1 Storage

Екран:

6.67 inches (16.94 cm)395 PPI, AMOLED 120 Hz Refresh Rate

Камера:

64 MP + 8 MP + 2 MP Triple Primary Cameras LED Flash 20 MP Front Camera

Батерија:

4700 mAh Hyper ChargingUSB Type-C Port + 120W Charger

Аудио:

4 speaker JBL dolby configuration.
  • Ми се допаѓа
Реакции: Miki98

Информации

Автор
puscyfer
Поднесена
Последна промена
Прегледи
340

Повеќе огласи од puscyfer

На врв Дно