Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
@ILE@

Xiaomi 11T Pro 256 GB - 5G

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
25.500 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
 1. Да
Карго
 1. Да
Линк за спецификации
https://www.gsmarena.com/xiaomi_11t_pro-11100.php
Се продава телефон Xiaomi 11Т Pro 256 GB 5G со:
 • Dual SIM
 • 256GB, 8GB RAM
 • 6.67 “ AMOLED, Dolby Vision, 1B colors, 120Hz, HDR10+, (2400 x 1080),
 • Android 13, MIUI 14,
 • Chipset: Qualcomm SM8350 Snapdragon 888 5G (5 nm)
 • CPU: Octa-core (1x2.84 GHz Cortex-X1 & 3x2.42 GHz Cortex-A78 & 4x1.80 GHz Cortex-A55)
 • GPU: Qualcomm® ™ Adreno 660 GPU, AI: 6th Gen AI Engine
 • Main Quad Camera : 108 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/1.52", 0.7µm, PDAF 8 MP, f/2.2, 120˚ (ultrawide), 1/4", 1.12µm 5 MP, f/2.4, 50mm (telephoto macro), 1/5.0", 1.12µm, AF
 • Selfie Camera : 16 MP, f/2.5, (wide), 1/3.06", 1.0µm
 • Battery : Li-Po 5000 mAh, non-removable. Charging 120W wired, PD3.0, QC3, 72% in 10 min, 100% in 17 min (advertised)
 • Color: Meteorite Gray
Телефонот е користен околу 9 месеци, цело време со маска и заштитно стакло, одлично сочуван, без никакви проблеми. Доаѓа со оригиналната кутија, оригиналниот полнач од 120W, 3 маски и 2 заштитни стакла. Работи на сите мрежи (Dual SIM), купен во Телеком и има преостаната гаранција до Јуни 2024 година.
 • Хаха
Реакции: xenon

Информации

Автор
@ILE@
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
624

Повеќе огласи од @ILE@

На врв Дно