Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gego

Продадено XFX RX580 8GB GTS XXX edition

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
3.500 ден.
Истекува

Опис

Карго
  1. Да
Ја продавам поради направена надградба. Картата е земена од Пане пред 1 година. Отворена и замента паста на ГПУ и сменети термални падови. Во идле режим, во мое куќиште, температурата беше 30°, при работен режим 75°. Користена во непушачка просторија пред се за играње.

Информации

Автор
gego
Поднесена
Последна промена
Прегледи
363

Повеќе огласи од gego

На врв Дно