Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Enis-Phantom

XFX RX580 4GB OC

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
7.000 ден.
Истекува

Опис

Карго
  1. Да
Линк за спецификации
https://www.xfxforce.com/gpus/amd-radeon-tm-rx-580-gts-xxx-edition-4gb-3
Се продава следната карта во беспрекорна состојба користена во домашен компјутер за лајт гејминг
Доколку нешто ви значи меморијата е елпида.
Кулерите се во одлична состојба се менува поради упгрејд на графичката.

Информации

Автор
Enis-Phantom
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
258

Повеќе огласи од Enis-Phantom

На врв Дно