Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
fuzzjaw

Продадено Unix60, G-MKY WoB, свичеви

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
1 ден.
Истекува

Опис

Карго
  1. Да
Морам да зачистам малку низ дома, имам неколку работи за продавање.

1. Механичка тастатура Unix60, 60%, склопена со ProMicro (microUSB), Durock V2 стабилизатори и JWICK Yellow свичеви, без капачиња. Користена 15 минути. Цена 2,200 денари (цела ме чинеше околу 4,000 денари).

2. G-MKY WoB капачиња, AFSA профил (малку понизок од SA со длабок dish горе). Ставени на тастатура, пробани десетина минути и извадени. Многу удобен профил за пишување, ама висината не ми се погоди. Цена 3,000 денари (нови се околу 3,700).

3. 90x Gateron Pro Red свичеви, ги купив да ги пробам, не дојдоа на ред и веројатно нема ни да дојдат. Цена 1,000 денари.

4. 70x JWICK Yellow свичеви, потполно нови. Одличен лесен линеарен свич. Цена 900 денари.

5. 66x Durock Light Tactile свичеви, користени недела дена. Практично подобрена верзија на MX Browns, помазни и со помал stem wobble. Цена 1,200 денари.
  • Ми се допаѓа
Реакции: Oktar и omegaRED

Информации

Автор
fuzzjaw
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
972

Повеќе огласи од fuzzjaw

На врв Дно