Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gokica

Продадено UniFI AC LR w PoE adapter

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Линк за спецификации
https://store.ui.com/products/unifi-ac-lr
Продавам аксес поинт UniFI AC LR тањир со PoE адаптер.


Купен е од кај нас:


Без траги на користење. Не сум сигурен дали ја чувам кутијата. Треба да ја побарам.

За тие што не знаат, овој тањир заменува антени на рутер. Се врзува за една слободна порта од рутерот и зрачи интернет, но подобро и постабилно од било што друго.

Купен е пред неколку години. Го вклучив на почетокот месец-два, па пред отприлика една година се до моментот на поставување на оптика од Телеком при што нивниот рутер ми е сосем доволен. Едноставно сум во многу стара зграда каде ѕидовите не се со арматура и практично било кој рутер ми е доволен.

Локација Скопје. Извинете не праќам по карго.

Немам поим колку одат сега на старо па замолувам за проценка.

Edit: ако има интерес во пакетот може да се додаде и Микротик рутер без вифи:


За цена за него може да се договориме дополнително.
  • Ми се допаѓа
Реакции: shooter

Информации

Автор
gokica
Поднесена
Последна промена
Прегледи
916

Повеќе огласи од gokica

На врв Дно