Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gokica

Продадено Topping NX4 DSD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
5.000 ден.
Истекува

Опис

Линк за спецификации
https://apos.audio/products/topping-nx4-dsd-dac-amp
Topping NX4 DSD

(фотографиите се од интернет).

Наполнета батерија два пати откако е купено. Доаѓа во фабричко пакување со сите додатоци.

Нема грепки нити ронка прашина на него.

Модерен ESS DAC и моќен засилувач за слушалки Texas Instruments, две во едно. Вградената батерија му дава моќ повеќе од било кој УСБ донгл. Плус не го празни телефонот или лаптопот додека слушате. Со опција за појачување на бас.

Се врзува преку USB и е практично аудиофилска звучна картица за PC. Има line out и може да се користи како preamp и за звучници.

Цена 5000 денари.

Локација Скопје. Извинете не праќам по карго.
  • Ми се допаѓа
Реакции: Oktar

Информации

Автор
gokica
Поднесена
Последна промена
Прегледи
1080

Повеќе огласи од gokica

На врв Дно