Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
C

Thinkpad T540p i7/16/256+500

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен со траги на користење
Цена
Проценка
Истекува

Опис

се продава лаптоп Thinkpad T540p со следните карактеристики:

CPU: Core i7-4710MQ 2.5GHz
RAM: 16GB DDR3 (2 x 8GB DCH)
SSD: 25GB Samsung Evo
HDD: 500GB (caddy)
GPU: Intel® HD Graphics 4600
Display: 15.6 Full HD 1080
Battery: добра состојба
Ports: 4x USB Type-A 3.0 (1x powerd USB), mini Display Port, VGA, Card reader, LAN, SmartCard reader
Dolby Advanced Audio v2

*променет е тачпадот и ставен е од T550p затоа што овој модел имаше лош избор на тачпад

користен за програмирање

доаѓа со адаптер за струја и mini display port to HDMI конвертор и инсталиран Windows 11 лиценциран

Информации

Автор
Chris T.
Поднесена
Последна промена
Прегледи
296

Повеќе огласи од Chris T.

На врв Дно