Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Alek7

Продадено ThinkPad E15 Gen 2 (AMD)

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
24.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Здраво,

Би сакал да ве замолам за проценка на следниов лаптоп: ThinkPad E15 Gen 2 (AMD), со 16GB RAM, купен од Inet.mk на 02.09.2020г.
Лаптопот е со 3г гаранција (значи сеуште е под гаранција, но земен е преку фирма и треба да потражам документи).
Состојба 10/10. Лаптопот никој пат не е отваран.
Првите 2г е користен за програмирање, сега го пуштам еднаш месечно да платам сметки online и тоа е причината зошто би сакал да го продадам.
Тастатурата на лаптопот скоро и да не е користена, механичка тастатура користев за работа.
Доаѓа со лиценциран Windows 10 Pro.

CPU: AMD Ryzen 7 4700U with Radeon Graphics, 2000 Mhz, 8 Core(s)
OS: Microsoft Windows 10 Pro
Memory: 16GB DDR4 3200 MHz
Display: 15.6" FHD (1920x1080) IPS 250nits Anti-glare
Storage: 512GB SSD M.2
Weight: 1.7 kg
Battery: 45Wh

Прво проценка, па потоа ќе иде на продажба.
  • Ми се допаѓа
Реакции: Miki98 и DarkoV

Информации

Автор
Alek7
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
564

Повеќе огласи од Alek7

На врв Дно