Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
A

Продадено Тастатура CSTC75

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
4.500 ден.
Истекува

Опис

Карго
  1. Да
Продавам CSTC75 механичка тастатура од KPRepublic, склопена со Gateron G Pro 2.0 (KS9 - Pro 2.0) свичеви и YMDK капачиња. Тастатурата e gasket mount, има поддршка за VIA/VIAL/QMK, кноб за контрола на звук. Користена е 2-3 недели, но не сум имал слободно време последниве месеци, па затоа се продава.

Со тастурата следува екстра PCB плоча од тастатурата на која што и фали една диода, инаку работи без проблеми, моментално во тастатурата е ставена нова плоча пратена од KPRepublic.

Информации

Автор
Antonio Vasilevski
Поднесена
Последна промена
Прегледи
581

Повеќе огласи од Antonio Vasilevski

На врв Дно