Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Steam Deck најмоќниот модел

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
45.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Линк за спецификации
https://store.steampowered.com/steamdeck#SaleSection_24468
Се продава практично нов(отпакуван, уклучен/игран помалку од 10 часа) Stram Deck Model 3 (најмоќниот). Порачан е пред 1 година од Steam, а стигната пред 1 месец во странство (сеуште нема можност да се порача и да пристигне во МК) и има валидна гаранција од Steam. Конзолата е одлична, најмоќна рачна конзола до сега.

Спецификација:
Код:
CPU: Zen 2 4c/8t, 2.4-3.5GHz (up to 448 GFlops FP32)
GPU: 8 RDNA 2 CUs, 1.0-1.6GHz (up to 1.6 TFlops FP32)
APU power: 4-15W
RAM: 16 GB LPDDR5 on-board RAM (5500 MT/s quad 32-bit channels)
Storage: 512 GB high-speed NVMe SSD
Controls and Input

Gamepad controls: A B X Y buttons, D-pad, L & R analog triggers, L & R bumpers
View & Menu buttons: 4 x assignable grip buttons
Thumbsticks: 2 x full-size analog sticks with capacitive touch
Haptics: HD haptics
Trackpads: 2 x 32.5mm square trackpads with haptic feedback (55% better latency compared to Steam Controller), Pressure-sensitivity for configurable click strength
Gyro: 6-Axis IMU
Display: 1280 x 800px (16:10 aspect ratio) Optically bonded IPS LCD 7" diagonal 60Hz Touch Ambient light sensor
Bluetooth: Bluetooth 5.0
Wi-Fi: Dual-band Wi-Fi radio, 2.4GHz and 5GHz, 2 x 2 MIMO, IEEE 802.11a/b/g/n/ac

Audio: Stereo with embedded DSP for an immersive listening experience
Microphones: Dual microphone array, 3.5mm stereo headphone / headset jack

Expansion: microSD UHS-I supports SD, SDXC and SDHC
Size and Weight: 298mm x 117mm x 49mm
Weight: 669 grams

Operating System: SteamOS 3.0 (Arch-based) / Desktop: KDE Plasma

Extra:
 - Anti-glare etched glass screen
 - Exclusive carrying case
 - Exclusive Steam Community profile bundle
 - Exclusive virtual keyboard theme

Доаѓа комплет во кутија со сите пропратни додатоци во неа.
Цена, фиксна: 45000 денари
075 437-061, Кирил
  • Ми се допаѓа
Реакции: psyman

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
1489

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно