Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
AleksandarBR8

Стара конфигурација и периферија

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Се продава топтан конфигурацијата или може на делови, користена е 6 години конфигурацијата агаранцијата ја имам но е истечена

CPU: i3 9100F + сток кулер
MB: Asus Prime H310M-R R2.0
RAM: Hyperx Fury 8GB 2666 non RGB
GPU: Asus RX580 4GB
PSU: Cooler Master PSU Elite V3 500W (отворено исчистено пред 4месеца)
PC Case: Redragon Sideswipe RGB 4Fans, 3 кулера се добри 1дниот е малку скршен.
Фали SSD и да се тера.
Топтан 10к

CPU: i3 9100F + сток кулер + MB: Asus Prime H310M-R R2.0 комбо = 4500ден
RAM: Hyperx Fury 8GB 2666 non RGB = 1500ден
GPU: Asus RX580 4GB = 2700ден
PSU: Cooler Master PSU Elite V3 500W = 1500ден
PC Case: Redragon Sideswipe RGB 4Fans = 2000ден

Дополнително

Razer Firefly Chroma RGB Hard Pad = 1500ден
Redragon Kumara K552 = 1000ден
AMD Wraith Stealth AM4 Stock Cooler = 800ден некористен

Информации

Автор
AleksandarBR8
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
202

Повеќе огласи од AleksandarBR8

На врв Дно