Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Jedah

Слушалки Superlux HD-330 Pro 32 Ohms

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Нов
Цена
2.000 ден.
Истекува

Опис

Карго
  1. Да
Продавам Superlux HD-330 Pro 32 Ohms

Слушалките се купени пред 2 недели и ставени на глава се на се 3-4 пати.
Додадени се филтри да се намалат високите фрекфенции кои стварно беа премногу изразени така да сега се израмнети средени, направено е мерење и малтене се поклапаат со далеку поскапите Beyerdynamic DT 990 PRО
Широк саундстејџ, прекомфорни благодарение на velour/кадифените? перничиња, 32ohms модел кои свири на све живо мада греота е вака добра слушалка де се врзува на телефон :p

Разлог продаје? - Другар што се бави со музика, купуваше поголема количина на музичка опрема од Thomann па уз кафе муабет му реков да ги донесат и слушалкиве.
Испадна дека не можам да им најдам примена и си седат спаковани така да друг нека им се радува
  • Ми се допаѓа
Реакции: Banjifiko

Информации

Автор
Jedah
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
210

Повеќе огласи од Jedah

На врв Дно