Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
dzunko

Продадено Сет делови CPU Intel i9 9900K , MB MSI Z390 Gaming , DDR4 32GB + Masterliquid ml240l RGB

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
27.500 ден.
Истекува

Опис

Карго
  1. Да
Продавам делови за PC . Деловите се исправни целосно но немаат гаранција. Матичната и мемориите се купени некаде во почетокот на 2020год од Anhoch. Процесорот е купен крајот на 2021год , донесен од странство нов , како upgrade на тогашната конфигурација која беше со I5-8500 . Процесорот е ладен со CM 212 EVO .Кутиите ги немам , исто и io-shield за матичната гo немам. Антените за WI-FI на плочата ги имам , значи одат на продажба како комплет :

- CPU : Intel Core i9-9900K , 16M Cache , up to 5.00GHz
- MB : MSI MPG Z390 Gaming Edge AC
- RAM : 32GB DDR4 ( 2 x 16GB ) Kingston DDR4 HyperX Fury 3200MHz
Цена за комплет CPU + MB + RAM = 32000ден

Исто како опција продавам водено ладење купено крајот на 2021 , заменето со друго ладење во срeдината на 2022 и стои неколку месеци спаковано со сите додатоци и кутија :

- Cooler Master Masterliquid ml240l RGB ( со нов додаток - КИТ за Intel LGA1700 )
Цена за CM ml240l RGB = 2800 ден

За повеќе инфо слободно контактирајте ме преку ПП .
Праќам по карго со договор.
  • Ми се допаѓа
Реакции: Miki98

Информации

Автор
dzunko
Поднесена
Последна промена
Прегледи
632

Повеќе огласи од dzunko

На врв Дно