Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
boksata

Продадено Sesame

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
5.000 ден.
Истекува

Опис

Линк за спецификации
https://github.com/kb-elmo/sesame
Се продава Sesame - Alice like ergo механичка тастатура. Програмабилна со QMK/VIA.

Доаѓа со:
  • 3d принтан дампенер (+ сунѓер).
  • Soldered boba u4t thocky tactile switches.
  • Без keycaps.

Се што ве интересира слободно ПП.

Информации

Автор
boksata
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
1353

Повеќе огласи од boksata

На врв Дно