Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
M

Се продаваат делови од лаптоп MSI Modern 15 A11M

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Неисправен - за делови
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Користен е лаптопот 3 години, купен од Анхоч во 2021. Се продаваат сите делови освен дискот и матичната. На тастатурата и фали копче (fn), и батеријата не е сјајна, трае околу 2 часа. Немам оформено цена па прифаќам проценки и предлози

CPU: Intel Core i5-1135G7 -
Memory: 8GB DDR4 3200MHz , Max 64GB
Display: 15.6" FHD (1920x1080), IPS-Level
Graphics: Intel Iris Xe Graphics
Connectivity: 802.11 ax Wi-Fi 6 + Bluetooth v5.1
Ports: 1x (4K @ 60Hz) HDMI, 1x Type-A USB3.2 Gen1, 2x Type-A USB3.2 Gen2, 1x Type-C (USB4 / DP / Thunderbolt™4) with PD charging, 1 Mic-in/Headphone-out Combo Jack, 1x Micro SD
Camera: 720p HD
Battery: 3 cell (52Wh) up to 7h
OS: DOS
Weight: 1.6 kg
Additional features: Backlight Keyboard (Single-Color, White)

Информации

Автор
Mr.Jack
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
44

Повеќе огласи од Mr.Jack

На врв Дно