Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
outsider

Продадено Се продава матична плоча, процесор и рам AM4 платформа.

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
22.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
 1. Да
Карго
 1. Да
Се продаваат следните компоненти АМ4 платформа (комплет)
 • Матична плоча: X570S AORUS PRO AX (rev. 1.1) гаранција до 11.08.2025 *Забелешка: Пластиката за прицрвстување на графичката кај слотот ми се скрше, но без неа работи без проблем и нема потреба да се мачите кога ја вадите графичката. Цена15000 ден.
 • Процесор: AMD Ryzen 5 3600X без гаранција. Цена 4000 ден.
 • РАМ: G.SKILL Trident Z RGB DDR4 16GB (2x8GB) 3200MHz F4-3200C16D-16GTZR Цена 3000 ден.
Можам да го разделам комплетот доколку си најдите луѓе за останатите компоненти или ако се продаде матична плоча прва.

Слободно ако имате прашање пишувајте во порака или на вибер/телеграм/сигнал на 071387269.

Следат со нивните кутии и сите нивни додатоци освен процесорот.
Цена: 22000 денари за целиот комплет.
 • Ми се допаѓа
Реакции: Serko и Mario Markovski

Информации

Автор
outsider
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
167

Повеќе огласи од outsider

На врв Дно