Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
vladealfagv

Се продава - MacBook (Retina, 12-inch, Early 2016)‎ SPACE GRAY/1.2GHZ/8GB/512GB

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
410 €
Истекува

Опис

Линк за спецификации
https://support.apple.com/kb/SP741?locale=en_US
Се продава MacBook (Retina, 12-inch, Early 2016) [Првиот MacBook со ретина дисплеј и USB C полнач] , погоден за канцелариско работење и истиот е користен за такви потреби.
Перфектно сочуван и од првиот ден користен во нормални услови и со заштитни пластики/футроли.

Повеќе податоци за конфигурацијата во прилог:

Processor​

 • 1.2GHz
  1.2GHz dual-core Intel Core m5 processor (Turbo Boost up to 2.7GHz) with 4MB L3 cache

Memory​

 • 8GB of 1866MHz LPDDR3 onboard memory

Graphics and Video Support​

 • Intel HD Graphics 515
 • Dual display and video mirroring: simultaneously supports full native resolution on the built-in display and up to 3840 by 2160 pixels at 30Hz on an external display, both at millions of colors
Околу цената има можност за минимална корекција, додека за замени не сум заинтересиран.
Дополнително може да ме контактирате на телефон: 071616645

Информации

Автор
vladealfagv
Поднесена
Последна промена
Прегледи
482

Повеќе огласи од vladealfagv

На врв Дно