Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Andrei

Се продава лаптоп Legion Slim 7 Gen 6 (15" AMD) Gaming Laptop

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
72.000 ден.
Истекува

Опис

Се продава лаптоп купен од анхоч Април 2022, сеуште под гаранција до Мај 2024.
Лаптопот е користен на док и нема знаци на користење.
Контакт: 078 299 589


AMD Ryzen™ 9 5900HX Processor
NVIDIA® GeForce RTX™ 3060 Laptop GPU, 6 GB GDDR6, Boost Clock 1425 MHz, Maximum Graphics Power 100W
15.6" UHD (3840 x 2160) IPS, 60Hz, 100% Adobe RGB, VESA DIsplayHDR™ 400 certified, Dolby Vision™-enabled, 500 nits
32GB RAM DDR4 3200Mhz
1TB NVMe PCIe 3.0 x4
720p camera with privacy shutter
2 x 2W Harman® Speakers with Nahimic Audio
Killer™ WiFi AX1650 (2x2)
Bluetooth® 5.1
Corsair® iCUE RGB Тастатура
230W Slim адаптер
Windows 11

Лева страна:
4-in-1 SD card reader
Слушалки / микрофон приклучок

Десна страна:
2 x USB Type-C (DisplayPort™, USB 3.1 Gen 2)

Предна страна:
2 x USB-A 3.2 Gen 2 Power in

Информации

Автор
Andrei
Поднесена
Последна промена
Прегледи
538
На врв Дно