Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
orce97

Продадено Се продава Гејминг Компјутер со Ryzen 5600x i RX5700XT

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
45.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Се продава Гејминг PC со следните компоненти:
CPU: Ryzen 5 5600x + ak400 Cooler
MB: Gigabyte Aorus b450 elite v2
GPU: Sapphire rx 5700 xt pulse BE
RAM:Kingston Fury Beast 2x8GB 3200Mhz
SSD: 1TB Kingston nv2 NVME
CASE: Deepcool CC560 со 6 p12 вентилатори
PSU: Sharkoon 600W Real power
Напомена: Апдејтиран е последниот биос на матична f66b сите делови се нови и конфигурацијата е користена три месеци .
Давам 1 месец гаранција на конфигурацијата.
Цена 45.000ден
Контакт:076-519-105 Орце

Информации

Автор
orce97
Поднесена
Последна промена
Прегледи
790

Повеќе огласи од orce97

На врв Дно