Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Bale

Se prodava gaming pc

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
25.500 ден.
Истекува

Опис

Карго
  1. Да
Se Prodava Pc
CPU:Ryzen 5 2600 6Cores 12Threads Max Boost Clock to 3.9GHz
CPU Cooler:DeepCool Maelstorm 120AIO BLUE LED
M/B:Asrock B450 SteelLegend
RAM:G.Skill Sniper X 2x8 16GB 3200MHz
GPU:Sapphire RX580 4GB DDR5
SSD:Kingston 120GB
HDD:320GB TOSHIBA
PSU:Engoy 600W +80Bronze
CASE:Cooler Master MB530P So 3ARGB Kuleri i 1 Obicen 120mm
Kompjuterot raboti bez nikakvi problemi !!!! CENA 25.500 DENARI !!!
kompjuterot sleduva so xfx 580 4GB DDR5 GPU poradi promena na sapphire !!!

Информации

Автор
Bale
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
332

Повеќе огласи од Bale

На врв Дно