Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
tomi

Sapphire 6800 & 6900XT

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Се продаваат
 • Sapphire 6800 Pulse - 280 evra ili 17.200мкд ( на лагер 2 карти)
 • Sapphire 6900xt (1 карта на лагер) - 390 evra ili 24.000мкд
Моментално поефтини карти нема да најдете на пазарот....

Да ви одговорам одма на сите прашања за да нема глупи прашања после во пораки


 • Графичките се копани 5-6 месеци ( нема некопана карта од овој тип и прашањата ви се глупави, пошто верувате само на збор неможете да докажете дал е копана или не значи може и да се лажеме ако сакате)
 • Графичките немаат кутии, нормално се фрлени.... не правам колекција на кутии зашто тоа цената не ми ја зголемувало бар до сеа...
 • Гаранција е истечена затоа што во време коа се купени се даваше 1 година гаранција на секоја карта поради фамата со копање...
 • Графичките се перфектни, не се отварани внатрешно, исчистени надворешно и имаат ниски температури
 • Може проба на лице место (Скопје / Тафталиџе)
 • По карго моментално не праќам затоа што немам соодветни кутии за да ги спакувам за транспорт, тоа што имав потрошив.... освен на ваш ризик доколку сакате...

Цените се апсолутно фиксни по фиксни здравје :)
Ако сакате карта а не ви се трошат пари и сакате ценкање скокнете го огласот....
 • Ми се допаѓа
Реакции: TATA_MATA и vlatko175

Информации

Автор
tomi
Поднесена
Последна промена
Прегледи
265

Повеќе огласи од tomi

На врв Дно