Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Rikimaru

Продадено Samsung Note20 Ultra 5G Snapdragon

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Карго
 1. Да
Линк за спецификации
https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note20_ultra_5g-10261.php
Здраво дечки,

Прво на проценка па на продажба оди Note20 Ultra 5G Snapdragon купен крајот на Март 2021ва од Мобеликс.

Моделот е SM-N9860 т.е. најдобриот ОТКЛУЧЕН Snapdragon модел--увезен од Hong Kong.

Карактеристики: 12 GB RAM | 256 GB ROM | Snapdragon 865+ | 120Hz | 1440p | Android 13

Телефонот не е оштетен и функционира перфектно.

Покажува нормални знаци на употреба т.е. микрогребнатинки коишто се гледаат под одреден агол и на директна светлина.

Gorilla Glass Victus се издржливи на кршење но не на нив.

Телефонот е пребрз, воопшто не грее и не се укочува (thank you Snapdragon).

НАПОМЕНA: На, металната рамка на еден од ќошевите има видлива гребнатинка. Се гледа на слика.

Прикачувам слики од сите агли + додатоците:
 • Полнач нормално со оригиналното пакување
 • Нови AKG headphones од оригиналното пакување
 • Original transparent case од оригиналното пакување
 • Bumper case
 • Замена tips за S-Pen (неоригинални)
 • EasySkinz аплициран скин
 • Rear Camera Protector нов
 • Замена нова предна камера оригинална
Моментално телефонот со Snapdragon најефтино се наоѓа во Ледиком и чини 52.890.
Но тие во Ледиком се за US пазар и доаѓаат со carrier bloatware.

Повеќе инфо: Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G - Full phone specifications

Информации

Автор
Rikimaru
Поднесена
Последна промена
Прегледи
319

Повеќе огласи од Rikimaru

На врв Дно