Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
omegaRED

Продадено Samsung Note 20 Ultra 12/256GB

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Продавам Samsung Note 20 Ultra 12/256GB Mystic black, EU модел, Exynos чипсет. Купен е од член на форумот кој пак го има купено од Германија. Лично го користам скоро 2 години, и е реално супер телефон. Се продава поради апгрејд.

Добро е зачуван, не е паѓан/удиран, но има микрогребаници на екранот (1-2 поприметливи, другите само на специфично светло, некое време го користев без заштитно стакло) и 1-2 минимални грепки на лајсните. Моментално има стакло на екранот па гребаниците не се познаваат, со него доаѓа уште заедно со UV лепак.

Оverall состојба 8/10. Без гаранција.

Има аплицирано skin од EazySkins и заштитно стакло на камерата.

Со него доаѓа Samsung fast charger (15W) и кабел, без кутија.

Без замени.

Информации

Автор
omegaRED
Поднесена
Последна промена
Прегледи
418

Повеќе огласи од omegaRED

На врв Дно