Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
FLEGMA

Продадено Saitek X52 - H.O.T.A.S

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен со траги на користење
Цена
5.000 ден.
Истекува

Опис

Карго
 1. Да
Линк за спецификации
https://www.saitek.com/uk/prod-bak/x52.html
Се продава Saitek X52 во добра состојба и целосно исправен. Сите потенциометри здрави, линеарни и без шум (spikes)
Софтверски поддржан од Windows 7 до Windows 11

Единствена мана е што недостасува копче на throttle-от но има 23 дугмиња, три осум насочни hat свичеви и 7 оски. Со употреба на софтверот и Mode + Pinkie switch бројот на програмабилни дугмиња се искачува на 282. Згора на се дугмето е исправно но, претпоставувам, може да се изработи на 3D принтер и да му се врати функцијата.

Joystick
 • Precision centering mechanism, non-contact technology on X and Y axes and constant spring force reduce free play, improve control and increase durability.
 • Two-stage metal trigger; two primary buttons in one convenient position
 • Four fire buttons including missile launcher with spring-loaded safety cover for instant access
 • Conveniently positioned metal pinkie switch provides shift functionality to double up on programmable commands
 • Two X eight-way hat switches
 • 3D rudder twist
 • Three-position rotary mode selector switch with LED indicators
 • Three spring-loaded, base-mounted toggle switches for up to six programmable flight commands
 • Five-position handle adjustment system to suit all hand sizes
Throttle
 • Progressive throttle with tension adjustment, and two detents for afterburner and idle (set at 90% and 10% respectively)
 • Two fire buttons
 • Scroll wheel with built-in button
 • Mouse controller / hat switch with left mouse button
 • Eight-way hat switch
 • Two x rotary controls
 • Smooth-action slider control
 • Clutch button initiates ‘safe mode’ to allow on-the-fly Profile selection, or to display button functionality without activating
Локација - Прилеп
Цена 5000 денари
Карго на ваша одговорност.


20221218_121345 (Custom).jpg 20221218_121444 (Custom).jpg 20221218_121537 (Custom).jpg 20221218_121552 (Custom).jpg 20221218_121722 (Custom).jpg 20221218_121606 (Custom).jpg


За проверени огласувачи од овој форум цената подлежи на корекција. Трампи само со долгогодишни и проверени членови од форумот.

Информации

Автор
FLEGMA
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
573

Повеќе огласи од FLEGMA

На врв Дно