Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Mikaxsus

Продадено Ryzen 7 1700, GTX 1080, etc. склоп

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
30.200 ден.
Истекува

Опис

Поздрав дечки!

Поради нов склоп, стариот оди на продажба. Би преферирал да го продадам како целосен склоп него на парчиња, таман го зачистив и нова термичка му ставив. Го префрлувам рамот од предходниот оглас во овој за полесна прегледност:

CPU: Ryzen 7 1700 - 3800мкд 2000мкд
MOBO: Gigabyte AX370 Gaming K5 - 7500мкд 5000мкд
GPU: Gigabyte AORUS GTX 1080 8GB - 13500мкд 10500мкд
RAM: G.Skill TridentZ RGB 2x8GB @ 3000MHz - 3000мкд
PSU: DeepCool GamerStorm DQ-850-M 80+G - 4500мкд 3500мкд
Cooling: DeepCool Captain 240EX + 3 Case Fans (2 напред, 1 назад) - 3000мкд
PCI-E card: TP-Link Archer TX50E/AX3000 (Wifi 6, BT 5.0) - 2200мкд
Case: Sama Titan - 1000мкд


На сите делови гаранцијата им пројде годинава/минатата. За кулерот додатни делови доаѓаат за други процесори.

Информации

Автор
Mikaxsus
Поднесена
Последна промена
Прегледи
779

Повеќе огласи од Mikaxsus

На врв Дно