Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
dangthe

Ryzen 5 5600X

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
9.500 ден.
Истекува

Опис

Карго
  1. Да
Линк за спецификации
https://www.amd.com/en/products/cpu/amd-ryzen-5-5600x
Продавам Ryzen 5 5600X, стар е околу година и пол, купен е преку Гојдо од Анхоч бидејќи тешко се наоѓаше залиха тој период ама не можам да ја најдам гаранцијата, не ја знам точната дата на купување, ако случајно води евиденција @gOJDO слободно нека ускочи xD

Нормално функционален, користен е за лајт гејминг и ладен е со Dark Rock TF2.

Cores / threads: 6 / 12
Base / boost clock: 3.7GHz / 4.6GHz
TDP: 65W
  • Ми се допаѓа
Реакции: gOJDO

Информации

Автор
dangthe
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
747

Повеќе огласи од dangthe

На врв Дно