Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
nik0la_

Продадено Ryzen 5 5600x / Sapphire Nitro+ RX6700XT 12GB / 32GB Ram

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
45.000 ден.
Истекува

Опис

Продавам Gaming конфигурација :
Motherboard : MSI MAG B550 Tomahawk tuah
CPU & Cooler :AMD Ryzen 5 5600x / Gamaxx GT
RAM : 32 GB(2x16) Kingston 3200MHz
GPU : AMD Sapphire Nitro+ RX 6700 XT 12 GB ( купена пред 2 години од УСА, користена исклучиво за гејмање)
PSU : EVGA 600BQ 600W
Storage: NVMe Corsair MP500 120GB / HDD Seagate Barracuda 1TB

Информации

Автор
nik0la_
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
87

Повеќе огласи од nik0la_

На врв Дно