Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Gappo

Продадено Ryzen 5 2600 Desktop Processor w/ Wraith Stealth Cooler + BOX

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
5.000 ден.
Истекува

Опис

Линк за спецификации
https://www.amd.com/en/products/cpu/amd-ryzen-5-2600
Опис:

Купен од Анхоч и користен ~3,5 години за кежуал гејминг. Доаѓа со целосната оригинална опаковка со Wraith Stealth кулер. Го продавам заради надградување со понов. Ве молам проценка.


Specs:

CPU Cores: 6
CPU Threads: 12
CPU Speed: 3,9 GHz
Base Clock: 3.4GHz
Max Boost Clock: 3.9GHz
Total L1 Cache: 576KB
Total L2 Cache: 3MB
Total L3 Cache: 16MB
Socket: AM4

Слики:

Информации

Автор
Gappo
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
410

Повеќе огласи од Gappo

На врв Дно