Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
shifty

Продадено Ryzen 3600 / 32GB / 512GB / RX5700 / 850W

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Ќе ве замолам за проценка на следните компоненти:

CPU - Ryzen 5 3600 /w Stock Cooler
MB - ASROCK A520M-HDV
RAM
- Corsair 32GB RAM DDR4 2x16GB 3200Mhz
STORAGE - M2 512GB MP510 Corsair & 1TB HDD
GPU
- Radeon RX 5700 EVOKE GP OC 8GB GDDR6
PSU - Corsair RM850X Fully Modular Gold
CASE
- Gamemax F15M Mesh

Информации

Автор
shifty
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
327

Повеќе огласи од shifty

На врв Дно