Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Wateva!

Ryzen 2700X GTX 1060 3GB 16GB RAM

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
550 €
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
PROCESSOR: AMD RYZEN 2700X 8Core 3.7GHz up to 4.3GHz
Гаранција до: 04.01.2023

GPU: MSI GTX 1060 3GB

MB: ASUS TUF B450М-PLUS GAMING, AMD AM4 Socket
Гаранција до: 04.01.2023

RAM: Kingston Hyper Predator RGB, 16GB 3200MHz DDR4 CL16
Гранција до: 04.02.2025

M.2 SSD: Kingston 240GB PCIe NVMe M.2

HDD: Seagate BarraCuda 1TB

POWER SUPPLY: Gigabyte G750H 750W 80+ GOLD Modular

CPU COOLER: XIGMATEK AIR-KILLER

FANS: 4x DeepCool RF120B

CASE: CoolerMaster MasterBox Q300L

Цена: 550е
Контакт: 076 201 211

Информации

Автор
Wateva!
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
315

Повеќе огласи од Wateva!

На врв Дно