Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
FreakyDroid

Продадено Ryzen 2700X, b350 Tomahawk, 64GB DDR4 3200

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Спецификации

Ryzen 2700X
MSI B350 Tomahawk
G.Skill DDR4-3200 16GB x 4
Gigabyte Odin 1200W PSU
Cooler Master ML240 so 2 x Noctua NF-P12 PWM
Samsung 870 EVO 1 TB SSD
GTX Gigabyte 1660 Super
Logic Portos Case

Деловите се со старост од 3-6 години, освен SSD-to купено пред година дена и куќиштето купено пред 2-3 месеци.

Бонус ќе ви го поклонам мониторот, AOC 22" TN Е2270Sw - има еден мртов пиксел, и имам фазла вентилатор Noctua NF-A14 PWM со "прекрасна" кафена боја - ова е airflow модел за напред или позади на куќиште не е за статичен притисок.

Ќе ве молам за проценка, да стајме 10-15% форумски попуст и да оди на продажба.

Информации

Автор
FreakyDroid
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
152

Повеќе огласи од FreakyDroid

На врв Дно