Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Вајкинг

RTX 3070Ti/3090 Gaming X Trio

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
52.000 ден.
Истекува

Опис

Во кратки црти:
3070Ti е купена од Пане пред 1 година, од тогаш си ја користам во домашниот компјутер и функционира беспрекорно. Гаранцијата штотуку истече месецов. Доаѓа со кутија и сите додатоци како од продавница.
3090 ја земав од оглас на реклама5 пред 2 недели, но сфатив дека екстра перформансите не ми менуваат многу, такада идејата ми е една да продадам друга да задржам. 3090ката доаѓа гола (без кутија). Двете графички се неотварани, со фабричките лепенки на нив.
Цената за 3070Ti е 22.000 денари
Цената за 3090 е 30.000 денари

Информации

Автор
Вајкинг
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
1034

Повеќе огласи од Вајкинг

На врв Дно